Бостън Селтикс остават в равновесие, след като отново се провалиха в 3-та четвърт, заключиха Голдън Стейт Уориърс, за да спечелят мач 3 от финалите на НБА

БОСТЪН – За пореден път Бостън Селтикс се оказаха удряни от Голдън Стейт Уориърс в третата четвърт.

И като Стивън КъриУдарът с 3 точки падна в коша с 3 минути и 45 секунди до края на третата четвърт на мач 3 от финалите на НБА в сряда вечерта, като завърши серия 10-0 на Голдън Стейт и направи 83-82 Уориърс, имаше колективен стон от разпродадената тълпа в TD Garden:

Пак се започва.

Само че Селтикс – за втори път в тази серия – намериха начин да отговорят на удар на Уориърс в челюстта през третата четвърт със собствения си сенокос през четвъртата, ограничавайки Голдън Стейт до само 11 точки от четвъртата четвърт, докато Бостън продължи да спечели 116-100, вдигайки C до 2-1 преднина в тази най-добра серия от седем.

„Чувствах, че нашият отбор наистина остана спокоен в тези моменти,“ Ал Хорфорд казах. „Както знаете, по-рано през годината това можеше да отиде бързо на юг.

„Но ние останахме с това и просто се заключихме, без да се паникьосваме и просто продължихме да играем.“

Както Хорфорд намекна, Бостън не е бил отбор, способен да направи това през целия сезон. Но тъй като Селтикс промениха сезона си завинаги в края на януари, те похарчиха, за да бъдат невероятно издръжливи. С победата в мач 3 в сряда Бостън се подобри до 7-0 в тези плейофи в мачове след загуба, а Селтикс все още не са губили последователни мачове през този постсезон.

От януари На 23, Селтикс отидоха 13-1 в мачове след загуба.

„Мисля, че това е нещо, когато обърнахме нашия сезон, когато обърнахме този ъгъл“, Джейсън Тейтъм казах. „По-рано през сезона щяхме да даваме преднина и да губим мачове по този начин, докато сега нещата се случват, нали. Те са страхотен отбор. Имат страхотни играчи. Те ще правят удари. ще продължите да бягате. Но всичко е в това как реагирате.

“Не сме държали главата си наведена или нещо подобно. Назначихме тайм-аут, прегрупирахме се, измислихме го и направихме печеливши игри. Определено бях горд с групата за това.”

Селтикс трябваше да го направят, защото за пореден път не успяха да получат никакво сцепление през третата четвърт. Голдън Стейт вече надмина Бостън с 43 точки през трите трети четвъртини досега в тази серия, тъй като Уориърс многократно успяха да завъртят Селтикс на възли в защита.

Това, разбира се, се движи от Стивън Кърикойто завърши с 31 точки при стрелба 12 за 22 за 37 минути и който генерира владение от 7 точки, като удари 3, докато беше грубо фаулиран от Хорфорд, позволявайки на Къри да удари след това свободното хвърляне, последвано от Ото Портър младши. събаря още 3.

Минута по-късно, това Къри 3 път Голдън Стейт нагоре и Бостън отново по петите.

Но вместо да се разпаднат, Селтикс отговориха. Те продължиха с 11-6 в последните няколко минути на третата четвърт, за да върнат преднината с глава в четвъртата. Оттам Селтикс надмина Голдън Стейт с 23-11, задържайки Уориърс до само един кош през първите три минути, докато Бостън направи бърза серия 9-2, за да увеличи преднината си отново до двуцифрени стойности.

“За мен това беше просто да бъда уравновесен,” Маркъс Смарт казах. „Просто бъди спокоен. Били сме тук и преди. Те са наистина добър отбор. Те ще бягат, но и ние също. Ние просто трябва да се спуснем и да продължим.“

Това помогна на Бостън Робърт Уилямс III патрулиране на боята. Докато Тейтъм, Смарт и Джейлън Браун всички дадоха повече от 20 точки, пет борби и пет асистенции – ставайки първото трио от съотборници, които постигнаха това постижение в мач от финалите на НБА след Меджик Джонсън, Карим Абдул Джабар и Майкъл Купър го направи за Лос Анджелис Лейкърс срещу Селтикс през 1984 г. – именно Уилямс беше най-добрият отбор плюс-21 за 25 минути и завърши с 8 точки, 10 борби, 4 блокирани удара и планина от суматоха играе.

„Той променя играта“, каза Хорфорд. „Роб наистина променя играта. Ние сме много щастливи, че имаме такъв човек, който влияе върху победата по начина, по който го прави, защото това е отвъд числата с него. Просто всички неща, които той носи, е в правото. Бях толкова впечатлен от Роб, просто неговата способност просто да продължи да се подобрява и да се учи.

„Той се учи. Говорим с него, чувствам, че можем да поискаме много от него и той винаги го приема, разбира го и е по-добре. Но нещата му надхвърлят полето, влиянието, което оказва върху игра. “

Уилямс е видял, че влиянието се променя от мач на мач през тези плейофи, тъй като той се справя с проблеми с лявото си коляно повече от два месеца. Той претърпя операция на менискуса си в това коляно в края на март, което го нокаутира за края на редовния сезон и началото на серията за плейофи от първия кръг на Бостън срещу Бруклин Нетс.

След това той получи натъртване на костта в същото коляно в серията от втория кръг на Бостън срещу Милуоки Бъкс, което го накара да пропусне последните три мача от тази серия, както и мач 3 от финалите на Източната конференция срещу Маями Хийт. Оттогава Уилямс е под въпрос във всеки мач – само за да бъде изчистен в часовете преди сигнала.

„Беше тежко“, каза Уилямс за управлението на коляното си. “Хвърлим всичко върху него. Обикновено е по-болно в деня след мача, очевидно, адреналинът намалява. Но днес направихме някои различни неща, качихме се на мотора малко по-рано преди мача. Имах полза от това.”

Беше ясно, че се чувства добре. Уилямс беше навсякъде по корта, непрекъснато се бореше за хлабави топки, прелиташе през платното, за да оспорва удари и се намираше постоянно в центъра на действието.

„Постоянно говоря с Роб, само заради простия факт, че знам през какво преживява“, каза Смарт. Той е наранен и въпреки че е наранен, той все още иска да се измъкне и да помогне на отбора си. Но в същото време той мисли за кариерата си. Както току-що му казах: „Ти познаваш тялото си. Знаеш какво можеш да издържиш и какво не можете. Но просто знайте, имаме шанс да направим нещо специално. Няма гаранции, че ще се върнем тук. Ако можете да отидете, ние ще вземем 20 процента от вас по-добре, отколкото никой от вас ‘

„Той разбра това и реши да излезе там, да облече големите си момчешки панталони и да ги изсмучи и да полудее.“

Селтикс прекараха трите дни между грозната си загуба от Игра 2 и Игра 3, в разговори за необходимостта да играят с повече енергия и усилия. Това послание беше очевидно от началния съвет, тъй като Бостън веднага зададе тон с физическата си игра в двата края. Бостън спечели битката за отскок с 16, включително грабването на 15 офанзивни борби и не позволи на Голдън Стейт да ускори нещата, като направи само 12 оборота – включително само един в четвъртия.

В резултат на това Бостън вече е на две победи от първенство. И след като отново се върнаха от загуба – както и удар по тялото от Уориърс по време на самата игра – Селтикс сега трябва да направят това, което толкова редовно не успяваха да правят в тези плейофи: да отговорят по този начин на победа.

„Още едно отстъпление от нас“, каза треньорът на Селтикс Име Удока. „Посланието ми към групата беше: „Направихме това след загуби, нека да отговорим по правилния начин след победа сега“.