Воини срещу Селтикс: Стив Кер седи на Стивън Къри до края на третото тримесечие може би струваше на Голдън Стейт мач 3

Нека да кажем това предварително: The Бостън Селтикс са по-добър отбор от Голдън Стейт Уориърс. Избрах Селтикс да спечеля серията в началото, защото те имат предимство, макар и леко в някои случаи, в почти всеки аспект на играта. В защита те са по-големи и по-атлетични, а това се удвоява за края на офанзива, където удариха Уориърс с 33-процентна скорост на отскок в атака и разлика от 26 точки в резултата при победата им в мач 3.

Селтикс имат множество несъответствия, които да търсят срещу по-малките защитници на Голдън Стейт, а Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун могат да се възползват и експлоатират, невъзможността на Warriors да останат пред тях. Те се спускат надолу, когато сами отбелязват гол или теглят помощ и ритат, за да открият стрелците с 3 точки. Това са прости неща и когато Селтикс го запазят по този начин, което ще рече, да не стават прекалено фантастични и да започнат да се бият с небрежни обороти и непредпазливи удари, те показаха, че имат доста стабилна власт в този мач.

По принцип Голдън Стейт има един кон за яздене.

Името му е Стивън Къри.

Къри беше най-добрият играч в тази серия. Той изглеждаше като стария си, стреляйки от всички краища на корта, докато Уориърс са отишли ​​почти изключително в пик-ен-рол нападение, за да яхнат горещата му ръка и да не се забъркват със защитата на Бостън при превключване на топката. Къри се представя и го правеше отново през третата четвърт в сряда, когато Голдън Стейт превърна дефицита от 12 точки на полувремето в преднина от една точка за малко повече от осем минути.

Това беше типично къри. Бостън се клати, тъй като двукратният MVP спечели 15 точки при стрелба 4 от 5 с 3 точки през тези осем минути, преди Стив Кер да вземе решението да го направи с 2:53 оставащи в третата. Имаше две причини Кер да го направи: Първо, той искаше да даде на Къри глътка въздух, за да може да играе през цялата четвърта четвърт. Второ, Къри имаше четири фаула и Кер не искаше да рискува той да вземе петото си нарушение.

Няма да чуете много за това решение. Това дори не беше повдигнато в пресата след мача. Но аз съм на мнение, че това беше грешен ход, толкова много, че можеше да струва играта на Голдън Стейт.

Разбира се, не мога да кажа това със сигурност. Когато Къри отиде на резервната скамейка, Уориърс загубиха с две точки и загубиха само две точки над крайното 2:53, за да започнат четвъртата четвърт с четири по-малко. Но всичко в решението – защита на Къри от пети фаул, даване на почивка, въпреки че е играл само 27 минути до този момент – беше консервативно и охлади едната надмощина, която Голдън Стейт трябва да играе в тази серия.

Отново, в дългосрочен план, Бостън има предимство почти навсякъде. Но това, че Къри е на нагревател, може да изтрие всичко това и той правеше точно това, когато Кер хвърли вода в огъня. Няма съмнение, че Бостън беше щастлив да види, че Къри отива на пейката и всеки път, когато правите нещо, което опонентът ви иска да направите, вие не правите правилното нещо.

По начина, по който Къри вървеше, има реален шанс Уориърс, вместо да отпаднат с четири, можеха да отидат в четвъртата четвърт напред с шест или осем. Психически това е напълно различна ситуация и за двете страни. Освен това не можете просто да охладите горещ стрелец и да очаквате от него топлина десен резерв три минути по-късно. Къри откри четвъртата четвърт с пропуснати 3 и три оборота, а Уориърс отпаднаха с девет през първите две минути на четвъртината.

Бостън никога не поглеждаше назад.

Тази серия се обсъжда като доста равностойна, но все по-често това изглежда не е така. Warriors играят нагоре. Стоейки до Селтикс, те са малки и бавни. И когато се опитвате да спечелите битка срещу по-голям, по-бърз опонент, става наложително да нанесете голям удар, когато и ако имате възможност.

Уориърс имаха този шанс да приключат третата четвърт, когато заседнаха Къри, и да започнат четвъртата, когато заседнаха Клей Томпсън – който също го усещаше с три 3-та от третата четвърт – до края на деветата минута.

Това са общо шест минути, в най-важния момент на мача, без нажежените до червено пръскащи братя на корта заедно. Когато Splash Bros вървеше по едно и също време, Warriors имаха цялата инерция. Селтикс бяха на въжетата. И Кер реши да играе на сигурно и да ги пусне.