Класация за MVP на финалите на НБА: Ал Хорфорд прави начален случай след мач 1

Ал Хорфорд влиза във финалната фаза на НБА за първи път в почтена, но занижена кариера… и незабавно открадва светлината на прожекторите.

САН ФРАНЦИСКО – Сам в ъгъла на тясна съблекалня за посетители в Далас преди повече от 850 дни и два отбора, 33-годишният Ал Хорфорд учтиво оспори идеята, че селекциите на All Star не са определящи за наследството на кариерата на играч.

„Не, не, не, има значение, без съмнение“, каза той за NBA.com тогава. „Винаги играя, за да побеждавам и моите отбори да се справят добре, но определено искате да бъдете признати.“

Пълно покритие: Финалите на НБА 2022 г

Бързо напред към днешния ден, където Хорфорд продължава да постига посочените цели, четири сезона са отстранени от участие в последния му Мач на звездите. Обърнете това с тебешир към силата да блестите ярко на най-великата сцена на играта. На Хорфорд му бяха необходими 14 сезона и една Рекорд в НБА 141 плейофни мача в кариерата, за да пристигнат тук. Но ветеранът накара присъствието си да се почувства болезнено за Голдън Стейт в мач 1 от финалите на НБА в четвъртък, като запали Уориърс за 26 точки в навечерието на своите 36ти рожден ден.

Представлението в Бостън 120-108 триумфът бе първият път, когато този постсезонен период Хорфорд поведе Селтикс в резултата и заслужава да се класира на върха на днешното издание на нашата надпревара за финалите за MVP класацията.

„Вълнувам се, че мога да споделя този етап с тази група момчета“, каза Хорфорд. „Имаме много страхотни момчета тук, момчета, които наистина се влюбиха в това, което се опитваме да направим.“

Ще видите няколко от тях, изброени заедно с Хорфорд сред първите три, докато се подготвяме да влезем в неделната игра 2 в Chase Center (8 ET, ABC) с Бостън, водещ в серията с 1-0.

И сега, Топ 5 в нашата надпревара за 2022 г. за класацията за MVP финалите на НБА след мач 1:

1. Ал Хорфорд, Бостън Селтикс

Ал Хорфорд отбелязва рекордните за отбора 26 точки в своя дебют на финалите в НБА.

Статистика на мач 1: 26 точки, 6 борби, 3 асистенции

Хорфорд събори най-високите в кариерата шест 3 точки, набирайки 11 от 26 точки в решаващата четвърта четвърт. По време на този последен фрейм, Хорфорд стреля 4-за-4 от терена и 2-за-2 от дълбочина в важен момент – призна ветеранът той е чакал. Игра 1 е регистрирана като второто най-добро представяне на Хорфорд в кампанията ’21 -22, редовен сезон или плейофите. Като колега Шон Пауъл проницателни бележки, петкратният All-Star също осигури лидерство на ветерани и яростна защита в решаващи моменти, елементи, които не се показват непременно в статистическия лист. Интересното е, че нито един от головете на Хорфорд не беше оспорен. Това със сигурност ще се промени в Игра 2.

2. Джейлън Браун, Бостън Селтикс

Джейлън Браун се представя с навременна атака и защита в мач 1 от финалите, за да предизвика победата на Бостън.

Статистика на мач 1: 24 точки, 7 борби, 5 асистенции

Като връчим на Хорфорд неговите заслужени цветя, ще бъдем небрежни да не споменем искрата, предоставена от Браун за да се гарантира, че Бостън ще завърши като първия отбор, спечелил двуцифрен излет във финалите, след като изостава с 10 точки или повече (12 за да бъдем точни) в началото на четвъртата четвърт. С трудностите на суперзвездата Джейсън Тейтъм (12 точки, 3-17 FGs), Браун отбеляза пет бързи точки, за да намали дефицита до 7, преди да хвърли лоб на Робърт Уилямс III за забиване, което дръпна Бостън до 5. Браун хвана кражба на Голдън Следващото притежание на Стейт, намирането на Payton Prichard за полагане, което намали преднината на Warriors до 3 точки. Индивидуално Браун изигра толкова пъти (5) през четвъртата четвърт, колкото Голдън Стейт.

3. Дерик Уайт, Бостън Селтикс

Дерик Уайт казва, че Селтикс бяха изненадани рано от скоростта на Голдън Стейт, но реагираха добре през 4-та четвърт.

Статистика на мач 1: 21 точки, 1 борби, 3 асистенции

През първите 16 мача от постсезона Уайт стреля 10 срещу 48 от диапазон от 3 точки. Но в последните му три излета това е повишено до 11 срещу 18. Нов баща, резервният страж има средно 15,6 точки в последните си пет мача, като постига 47,4% от терена и 43,0% от отвъд дъгата. Уайт определено беше усещайки го в игра 1, особено през второто полувреме, когато той стреля 2-за-3 от диапазона 3 точки в четвъртата, когато Бостън надмина мощните Уориърс с 40-16 в този последен фрейм. „Всеки ден той правеше нещо ново, за да ви накара да отидете, „Затова той е тук“, каза защитникът Маркъс Смарт.

4. Стивън Къри, Голдън Стейт Уориърс

Стивън Къри постига рекордни за финалите шест 3-та в първата четвърт.

Статистика на мач 1: 34 точки, 5 борби, 5 асистенции

Видяхме реколта Изпълнение на къри, докато 34-годишният запали Бостън, за да постави рекорд на финалите на НБА за най-много 3 точки, направени за една четвърт (шест). Ветеранът пропусна първите си 3, след това изпуши Селтикс, като стреля 6 срещу 8 от центъра, докато Голдън Стейт постигна преднина от 7 точки. 21 точки на Къри се регистрираха като най-много във финалната четвърт, след като Майкъл Джордан постави 22 през четвъртата четвърт на мача 4 срещу 1993 г. Феникс. Всички щети през нощта не идваше от дълбоко, или Къри вече е събрал шест финала на НБА, в които е направил поне 7 3 точки.

5. Андрю Уигинс, Голдън Стейт Уориърс

Андрю Уигинс изтегли задачата да пази Джейсън Тейтъм в игра 1.

Статистика на мач 1: 20 точки, 5 борби

Изтъкнахме битките на Тейтъм по-рано и Уигинс със сигурност изигра роля в това в отбранителния край. С Уигинс, който служи като основен защитник, Тейтъм стреля само 1 срещу 5. Офанзивно, нападателят завърши втори зад Къри по отбелязан резултат с 20 точки при стрелба 8 към 15. Изпълнението отбеляза третия мач в кариерата на Уигинс с 20 точки на плейофа. След като защити стража на суперзвездата на Далас Лука Дончич на финалите на Западната конференция, Уигинс получава още една трудна задача в опит да забави Тейтъм и Браун. 27-годишният играч застана силно в Игра 1. Но всички знаем, че е малко вероятно Тейтъм да продължи да трупа 3 към 17 стрелби в тази серия.