Питчърът на щата Уичита Пейтън Толе печели в Световните серии на NBC

Начинаещата звезда на Уичита Стейт Пейтън Толе направи шест ининга, за да изпрати Санта Барбара Форестърс до полуфиналите на Световните серии на NBC с победа с 8-0 на стадион Ек в четвъртък.

Учтивост

Пейтън Толе беше у дома си в четвъртък, когато направи шест ининга, за да задвижи Санта Барбара Форестърс, двукратните защитаващи титлата си, до полуфиналите на Световните серии на Националния бейзболен конгрес.

Начинаещата двупосочна звезда на бейзболния отбор на щата Уичита се възползва от предимството си на домашния терен, играейки на стадион Ек в първия кръг на играта с една елиминация, докато Санта Барбара управлява Мансфийлд (Тексас) TBT Ballers в Победа с 8-0 след седем ининга.

Толе, висок 6 фута и 6 левичар, допусна само три попадения и отбеляза едно в дебютното си представяне за звездния отбор на Калифорния. Foresters ще играят срещу Seattle Studs в петъчната полуфинална игра от 20:30 ч. на Eck Stadium в мач, който включва две програми, спечелили 10 от последните 11 титли на NBC World Series.

Бившите програми на Jayhawk League се бият в петъчния полуфинал от 18:00 часа, тъй като Hays Larks ще се изправят срещу Liberal Bee Jays за правото да играят в съботния мач от 19:00 часа за шампионата.

За Foresters, Nate Rombach, баптист от Далас Баптист, продължи горещата си игра в турнира с 2-RBI, удвоен по правило в първия ининг, след което отбеляза на див терен, за да даде на Санта Барбара преднина от 3-0 в началото .

С Tolle, който заглуши бухалките на Ballers, Санта Барбара успя да завърши мача в края на седмия ининг с изчистване на бази, 3-RBI двойно в ляво поле от Хънтър Енсли, външен играч, който току-що завърши сезона си с червената фланелка на първокурсника в Тенеси.

Сиатъл Стъдс 2, Хътчинсън Монархс 1

В дуела на питчърите на турнира Стъдс и Монархс бяха равенство 1-1 до 14-ия ининг, когато Сиатъл отпадна в серия за победата.

След като Брейдън Тери поведе на върха в 14-ия ининг за Сиатъл с една единствена игра, след което напредна до втора база след грешка, Уилям ДеФорест отсече топка през лявата страна на вътрешното поле, за да вкара Тери за това, което щеше да се превърне в печелившата серия.

Хътчинсън постави изравняващия серия на първа база с два аута на сингъл на Хънтър Отри, но ралито щеше да приключи дотук благодарение на седмия и последен страйк аут от облекчаващия играч на Сиатъл Рой Робълс, който записа пет нулеви ининга с едно попадение, допуснато при облекчаване на титуляра Антъни Брейди, който постави първите девет ининга.

Това беше опустошителен резултат за помощника на Хътчинсън Уилям Мейнард, който участва в последните осем ининга на играта и нанесе 12 удара.

Единственото изпълнение на Хътчинсън в играта дойде в първия ининг, когато Лейн Брустър поведе с тройка, след което вкара в сингъл на RBI от родения в Олате и първокурсника на Уичита Стейт Алекс Бирдж. Сиатъл изравни серия в горната част на втория ининг, преди отборите да си разменят 11 поредни фрейма в нулев бейзбол.

Hays Larks 5, Lonestar Baseball Club 2

Хейс наруши равенството 1-1 в горната част на седмия ининг, като отбеляза два ръна в последователни ининги, за да се оттегли.

Хънтър Росон, звезда на Тексас Арлингтън, направи самостоятелен хоумрън, докато Остин Джаслоув, играч от Тенеси, записа 2-RBI сингъл. Стартерът Брейди Роуз, питчър от Далас Баптист, спечели победата, като позволи един спечелен пробег през седем ининга с шест удара.

Liberal Bee Jays 6, Haysville Aviators 1

Либерал експлодира за всичките си шест ръна в последните три ининга, за да се възстанови от пасив от 1-0 и да премине към полуфиналите.

Дейлън Пена (Тексас Щат), Зак Йорк (Гранд Каньон) и Тайс Армстронг (Тексас Арлингтън) постигнаха RBI попадения в горната част на седмия ининг, за да изведат Либерал напред с 3-1. Купър Хекст, аутфилд играч на McNeese State, направи два ръна хоумрън в деветия ининг, за да осигури крайния резултат.

Въпреки че завърши с 13 попадения (един повече от Либерал), Хейсвил успя само един пробег, като всичките девет биещи завършиха с по един удар. Пол Уитман, Трент Малоуни, Дрейк Жирар и Остин Уоркинс завършиха с по две попадения.

SummerBall Showdown преминава към игри с единична елиминация

Летният бейзболен турнир с 20 отбора, който се играе в Genesis Sports Complex в Goddard, приключи своите мачове за подреждане в четвъртък, тъй като играта с единични елиминационни групи започва в петък.

El Dorado Walnuts, Kansas Cannons, Park City Rangers, Corn Belt Omaha, Dirtbag Baseball Club и PSCL Select бяха шестте отбора, които завършиха 2-0 в мачовете си на сляпо равенство в началото на седмицата.

Четвъртфиналните мачове ще се играят в събота вечер, докато полуфиналите ще се играят в 13:00 ч. в неделя, като мачът за шампионата започва в 19:00 ч. същата вечер с DJ на живо и караоке.

8—US Military Wardogs-316 Бейзбол победител срещу. Орехи El Dorado, поле 2

8—Победител в Mid-Crest Pumas-Valley Center Mud Daubers vs. Канзас Кенънс, поле 5

9—Cluckers Baseball-McPherson Pipeliners победител срещу. Парк Сити Рейнджърс, поле 3