Рамрес се изравнява за лидерство в MLB с 54-и RBI, Гардиънс е начело на Тексас

Заместител, докато действията на статията се зареждат

КЛИВЛАНД – Хосе Рамирес удвои резултата, за да изравни лидерството на RBIs в голямата лига, Шейн Бийбър се насочи точно в петия ининг преди дълго закъснение, а Кливланд Гардиънс победиха Тексас Рейнджърс с 4-0 в сряда вечер.

Рамирес стана 2 за 4 с открадната база и неговия 54-ти RBI за сезона, съпоставяйки със звездата на Метс Пийт Алонсо.

Андрес Хименес имаше две двойки и RBI, а Джош Нейлър и Стивън Куан се изписаха по два пъти, след като Guardians се върнаха на .500 за втори път тази седмица.

Бийбър записа 700-ия си аут в кариерата, като порази Мич Гарвър в четвъртия. Десничът достигна крайъгълния камък в своята 93-та игра, отговаряйки на второто най-малко участия за всички времена след 87-те на Ю Дарвиш.

Гардънс поведоха с 4-0 в петата, когато шефът на екипажа Алфонсо Маркес призова за брезента след сингъла на Натаниел Лоу. Бийбър многократно ругаеше, докато излизаше от терена, когато играта беше спряна – два аута по-малко от официален мач – за 1 час и 52 минути.

Играта от девет ининга, която беше забавена с 15 минути в началото, беше завършена само за 2:07, което съответства на общото време на двете закъснения.

Бийбър допусна три попадения, удари шест и не успя да остави нито един в 4 1/3 ининга.

Ели Морган (2-1) изработи 1 2/3 перфектни ининга, когато играта беше подновена за Гардиънс, включително пикоф на Адолис Гарсия на втора база, преди той да хвърли терена.

Дейн Дънинг (1-4) се отказа от четири ръна и девет попадения в четири ининга, удължавайки серия си без победи до седем старта. Той е 1-10 в кариерата си на пътя.

Гарсия и Лоу имаха по два удара за Тексас, който загуби шест от последните си осем. Рейнджърс напреднаха само с един бегач над втората база срещу петима питчера на Кливланд.

Гардънс имаха седем мача отложени поради времето на Прогресив Фийлд тази година. Кливланд е изиграл четири домакински мача и му остават пет близнаци.

Мачът на отборите в понеделник беше провален, което принуди отборите да играят двойна игра във вторник. Тексас спечели вечерта с 6-3, след като загуби със същия резултат.

„Двете думи, от които съм уморен, са „езерен ефект (дъжд)“, но не сме измислили начин да го победим“, каза мениджърът на Guardians Тери Франкона. “Изглежда, че всеки обича да го хвърля там, когато времето не върви по план.”

Guardians RHP Aaron Civale (болка в лявата глутеална област) ще работи три ининга в четвъртък за Triple-A Columbus в Индианаполис, отбелязвайки завръщането му в могилата след почти три седмици. Франкона каза, че ще бъде ограничен до 50-55 игрища. Сивале не е играл от 20 май, когато падна два пъти при неправилно боравене със земята срещу Детройт.

Рейнджърс: RHP Джонатан Ернандес (операция на десния лакът) направи три участия по време на рехабилитацията си с Triple-A Round Rock, позволявайки едно бягане в два ининга. Ернандес се връща от операцията на Томи Джон на 12 април 2021 г.

Пазители: DH Franmil Reyes (стягане на дясното подколенно сухожилие), който е в 10-дневния списък с контузени от 25 май, взе тренировка късно следобед. Рейес нанесе няколко удара от помощник на треньора Виктор Родригес дълбоко в трибуната.

Рейнджърс: RHP Глен Ото (4-2, 4.24) започва в петък в началото на серия от три мача срещу Уайт Сокс в Чикаго. Ото спечели рекордни в кариерата три поредни старта.

Пазителите: LHP Конър Пилкингтън (1-0, 2.65 ERA) започва в четвъртък, докато Кливланд продължава домакинството си с четири мача срещу Оукланд. Пилкингтън направи своя дебют в голямата лига на 15 април.