СВЕТОВНИ СЕРИАЛИ: Лошото време дава на Уориърс лека отсрочка | Спорт

Бурята извади щата Люис-Кларк от задръстване.

Светкавицата наблизо и обилните валежи наложиха отлагането на мача за титлата за победителя между Югоизточна (Флорида) и LCSC в четвъртък в Avista NAIA World Series.

Дивото време спря да играе точно след като топ-поставеният Fire зареди базите без нито един аут в края на седмия ининг.

Така че екипът на LCSC ще бъде в затруднено положение, когато играта се поднови в 8:15 сутринта днес.

Уориърс, които изостават 6-5, трябва да ограничат щетите в седмия, ако имат някакви намерения да завладеят 20-ия си национален шампионат. И така, на кого ще се обадят?

Може би LCSC се придържа към Доусън Дей, старши левичар, който влезе с облекчение в седмия и хвърли шест игрища, преди съдиите да забележат мълнии в далечината.

Допълнителните 12 часа почивка ще бъдат от полза за деня. Той хвърли 139 терена и изби 14 батера, позволявайки едно попадение в 6 ининга в понеделник при победа със 7-1 срещу Фокнър (Алабама), след което спечели спасяване в първата среща за деня между LCSC и SEU, след като раздуха последния батер на Fire за запази победа с 10-9 Warrior.

В този момент това е чисто предположение, но може би LCSC върви със съ-ас Трент Селърс (14-0). Младшата дясна ръка има до 226 точки в серията. Може да няма значение, че той хвърли 114 в полуфиналната победа в сряда срещу LSU Shreveport – в крайна сметка това е първенството и настоящата ситуация на Warriors изисква надеждна ръка. Изключителният истински първокурсник Дрейк Боршова, който допусна пет ръна при загубата на Уориърс с 9-5 във вторник от SEU, също загряваше в LCSC по време на титла за титлата.

Малко противникови питчери успяха да овладеят мощния състав на Fire, който направи 11 попадения в Игра 2, преди тъмните облаци да се придвижат.

LCSC се опира на експлозивното си нападение, за да създаде преднина в първия мач от кръга на шампионата, а четирима бордове на Warrior направиха достатъчно, за да затворят победата. Със своите надеждни стартери, които се възстановяват от тежки натоварвания, LCSC изкара облекчаващия Джо Бол в Игра 1.

Бол, който направи втория си старт за сезона, изработи три ининга и позволи три ръна – солиден изход, предвид обстоятелствата. SEU, от друга страна, започна като левичар Роб Адамс (14-2), който не можа да се отърве от четвъртия ининг, поемайки втората си загуба за годината.

Изпълненията на насочване до голяма степен бяха засенчени досега в двата мача от удари в светли моменти, но двата отбора получиха уважавани усилия на могилото досега в мача за шампионата.

Стартерът на SEU Дрю Гилеспи (10-0) запази LCSC без резултат за четири ининга. Уориърс завършиха деня си в пети, като направиха два ръна при три последователни удара и една разходка, преди Fire да отидат до кокоша си и да вдигнат Алекс Мънро – техния най-добър релевер. Munroe допусна три ръна, всички от които бяха натоварени на Gillespie, при две попадения, но предизвика двойна игра и удари батер, за да спре кървенето. Мънро изтри LCSC в шестия и седмия ининг.

Брайсън Спагнуоло, ключова фигура в битката на Warrior, направи своя четвърти старт за сезона в играта за титлата и се представи почти толкова добре, колкото и Бол, като продължи 2⅔ ининга и позволи четири ръна при шест попадения. Ветеранът с дясна ръка Грег Блекман пое управлението и даде на LCSC 3⅓ силни ининга, преди SEU да го изтощи.

Блекман удари пет срещу четири попадения и две разходки, позволявайки два ръна на 76 терена. Статистически, четвъртогодишният Warrior от La Grande, Ore., имаше паушен сезон, но направи 2⅓ перфектни ининга, за да получи спасяване в сряда срещу LSU Shreveport. Той блесна в три участия в миналогодишната Серия, като отбеляза 10 и се отдаде на два ръна при пет попадения и три разходки в осем ининга.