„Това е една игра“ – Голдън Стейт Уориърс казват, че ще се поучат от зашеметяващата загуба в мач 1 от Бостън Селтикс на финалите на НБА

САН ФРАНЦИСКО – Не след дълго след срива на Голдън Стейт Уориърс през четвъртата четвърт, за да пропуснат рядък мач 1 в ерата на треньора Стив Кер, спокоен Дреймънд Грийн започна да задава тона на отбора, влизащ в Игра 2.

„Добре е“, каза Грийн, след като Бостън Селтикс смая Уориърс със 120-108. „Получавате шанс да направите нещо друго, да го направите по различен начин, да приемете предизвикателството. Ние винаги сме приемали предизвикателствата. всичко не едно малко.

“… Просто няма за какво да се паникьосваме.”

Само за трети път в ерата на Кер, Уориърс загубиха в началото на сериите. Те бяха 21-2 в мач 1, който влезе в четвъртък вечерта. И Уориърс бяха на път да спечелят още един мач 1, когато се покачиха с 87-72 с оставащи 2:10 през третата четвърт.

Но след това те бяха заслепени от резултат 48-18 от Селтикс, които направиха девет 3 точки и отбелязаха 40 точки през четвъртата четвърт.

„Очевидно всички са паднали“, каза Кер. „Искаш да излезеш и да спечелиш първия. Имахме всяка възможност, преднина от 12 точки в четвъртата. Момчетата са объркани, както бихте очаквали. Но това е серия от седем мача с причина. Мисля, че давате Заслуга на Бостън. Те влязоха и спечелиха. Изиграха страхотно четвърта четвърт. Ще влезем, ще гледаме филма и ще видим къде можем да станем по-добри и знаете, това е един мач.”

Това е първият път, когато този постсезон тези Уориърс изостават с 1-0 в серия. Всъщност това беше първата им загуба у дома този постсезон, спадайки до 9-1 в Chase Center по време на тази серия.

Уориърс са били в тази позиция два пъти преди. Те загубиха мач 1 по време на финалите на Западната конференция през 2016 г. от Оклахома Сити Тъндър. И те загубиха мач 1 от финалите на НБА през 2019 г. от Торонто Раптърс. И в двата случая Уориърс спечелиха игра 2. Те се върнаха от загубата с 3-1, за да победят Thunder, но загубиха в шест мача от Raptors в предишното си участие във финалите.

И те също така знаят, че са спечелили поне един пътен плейофен мач в рекордните в НБА 26 поредни плейофни серии. Игра 2 е в Chase Center в неделя.

„Спомням си, че току-що сложих [those Game 1 losses] покрай нас”, каза Клей Томпсън, който стреля 6-за-14 и отбеляза 15 точки. „Няма причина да държите на загуба, когато имате друга игра толкова скоро. Спомням си, че гледах филм и осъзнах, че има много неща, които можем да направим по-добре, и прилагайки тези стратегии.

“Така че е доста просто. И аз просто знам, че ще бъдем по-добри Игра 2. Ще бъда по-добре.”

Последният път, когато Уориърс се възстановиха от шокираща загуба, беше, когато елиминираха Мемфис Гризлис в Игра 6, след като загубиха Игра 5 с 39 точки.

Но дори и тогава те поведоха с 3-2 в серията. Сега те губят с 1-0 в ситуация, в която трябва да спечелят у дома в неделя, за да избегнат дупка 2-0 за Бостън.

„Не е идеално“, каза той Стивън Къри, който отбеляза 21 точки през първата четвърт, преди да завърши с 34 точки. “Но аз вярвам в това кои сме и как се справяме с трудностите, как реагирахме през цялата година, как реагирахме в плейофите след загуба. Така че научете много от тази четвърта четвърт.”

Уориърс имат два дни, за да направят своите корекции.

„Знаем, че са добър отбор“, каза Къри. “Ние също. Трябва да отговорим в неделя.”